pałac należący do rodziny Tyszkiewiczów zbudowany w 1875, obecnie Muzeum Etnograficzno-Krajoznawcze w Kretyndze.
pałac należący do rodziny Tyszkiewiczów zbudowany w 1875, obecnie Muzeum Etnograficzno-Krajoznawcze w Kretyndze.
miasto w zachodniej części Litwy, nad Morzem Bałtyckim. Największy i najbardziej znany litewski kurort. W dawnym pałacu Tyszkiewiczów znajduje się muzeum bursztynu.
miejscowość we wschodniej Estonii w Prowincji Jõgeva. W latach 1582-1622 zamek w Laiuse był siedzibą najbardziej na północ położonego starostwa Rzeczypospolitej. Przynależało administracyjnie do województwa dorpackiego.
drugie co do wielkości miasto Estonii, uznawane za intelektualną i kulturalną stolicę kraju. Słynie z uniwersytetu, założonego w 1632 przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa.
stolica i największe miasto Estonii, zlokalizowane na północy kraju, na brzegu Zatoki Tallińskiej. Tallinn zajmuje 7. miejsce na liście najbardziej inteligentnych miast świata.
zamek w Narwie, nad rzeką o tej samej nazwie, założony w 1256 przez Duńczyków. Pierwszy kamienny zamek został zbudowany na początku XIV w., od 1346 r. należał do inflanckiej gałęzi zakonu krzyżackiego. Najlepiej zachowany obiekt obronny tego typu w Estonii.
miejscowość w Estonii nad rzeką Piusa. W mieście znajdują się ruiny Zamku Vastseliina. W 1582 na mocy pokoju w Jamie Zapolskim zamek przeszedł w posiadanie Rzeczypospolitej.
neogotycki zamek w estońskiej miejscowości Alatskivi, wybudowany w latach 1880 – 1885 przez Arveda von Nolcken, na wzór szkockiego Balmoralu. Jest jednym z wielu obiektów w 130 hektarowym parku.
ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku w Rakvere w północnej Estonii.