ZAMEK THURANT /NIEMCY/

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Alken – niewielka miejscowość w zachodnich Niemczech, położona na prawym brzegu rzeki Mozeli, około 20 km w kierunku południowo-zachodnim od centrum Koblencji. 
thurant_2.jpg
Jednym z ciekawszych zabytków jest tu górujący nad miastem okazały zamek Thurant (Burg Thurant). Jego początki sięgają przełomu XII i XIII wieku, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia. W zapiskach historycznych pojawia się dopiero w dokumentach pochodzących z 1209 roku.
Ruiny można zwiedzać na własną rękę po opłaceniu drobnej opłaty, godne uwagi są m. in. piwnice, w których można zobaczyć dawne metody produkcji wina i zbrojownię.
W kolejnych wiekach twierdza była kilkukrotnie rozbudowywana i powiększana. Warownia wykorzystywana była do początku XVI wieku, kiedy to zaczęła popadać w coraz większą ruinę. Ostatecznie zniszczony zamek został opuszczony po tym jak uległ znacznej dewastacji w czasie wojny Francji z Ligą Augsburską zwanej także wojną dziewięcioletnią, wojną o Palatynat lub po prostu wojną palatynacką jaka była toczona w latach 1689-1697.
Tags: ,

Kontakt

Tu skontaktujesz się najszybciej ...


NAPISZ

Śledź mnie w Social Media


copyright © created by Adam Zdunek [2018]

Search