LOMA POINT /STANY ZJEDNOCZONE/

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Point Loma to nadmorska dzielnica w obrębie San Diego w Kalifornii. Geograficznie jest to pagórkowaty półwysep, który graniczy od zachodu i południa z Oceanem Spokojnym, na wschodzie z zatoką San Diego i Starym Miastem, a na północy z rzeką San Diego. Wraz z półwyspem Silver Strand / Coronado, półwysep Point Loma wydziela zatokę San Diego z Pacyfiku. Termin "Point Loma" jest używany do opisu zarówno okolicy, jak i półwyspu.
blog_2_foto.jpg
Punkt Loma został odkryty przez Europejczyków 28 września 1542 r., kiedy portugalski żeglarz Juan Rodríguez Cabrillo wyruszył z Meksyku i poprowadził ekspedycję dla hiszpańskiej korony, by zbadać zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Cabrillo opisał zatokę San Diego jako "bardzo dobry zamknięty port". Historycy sądzą, że zacumował swój okręt flagowy na wschodnim brzegu Point Loma, prawdopodobnie w Ballast Point.

Point Loma ma historyczne znaczenie, jako miejsce lądowania pierwszej ekspedycji europejskiej, która zeszła na ląd w dzisiejszej Kalifornii. Półwysep został opisany jako "miejsce, gdzie rozpoczęła się Kalifornia".

Najbardziej znanym punktem w Point Loma jest latarnia morska Old Point Loma, ikona okazjonalnie używana jako symbol całego miasta San Diego. Zbudowana na szczycie południowego wzgórza (na wysokości 129 m n.p.m.), który tworzy wejście do zatoki, mała, dwupiętrowa latarnia została ukończona w 1854 r. i zapalona po raz pierwszy 15 listopada 1855 r. 
Pozornie dobra lokalizacja latarni morskiej wkrótce okazała się złym wyborem, ponieważ mgła i chmura w warstwie morskiejczęsto przesłaniała wiązkę dla statków oceanicznych. W dniu 23 marca 1891 roku latarnia przestała być wykorzystywana w pierwotnym celu, ponieważ nowa latarnia morska została zbudowana bliżej poziomu morza na tym samym południowym grzebiecie. Latarnia Old Point Loma jest częściowo otwarta dla publiczności i została odnowiona w zabytkowym wnętrzu z lat 80-ych XIX wieku.
Obecnie w Point Loma znajdują się dwie główne bazy wojskowe, narodowy cmentarz, narodowy zabytek i uniwersytet, a także tereny mieszkalne i handlowe.
Tags: , ,

Kontakt

Tu skontaktujesz się najszybciej ...


NAPISZ

Śledź mnie w Social Media


copyright © created by Adam Zdunek [2018]

Search