MARANELLO /WŁOCHY/

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Maranello – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Modena. Maranello jest siedzibą producentów ekskluzywnych samochodów sportowych firmy Ferrari.
maranello_2.jpg
Galleria Ferrari – muzeum samochodów sportowych marki Ferrari znajdujące się w Maranello we Włoszech, w odległości około 300 metrów od fabryki Ferrari. W muzeum znajdują się nie tylko samochody, lecz także nagrody, zdjęcia, miniaturki samochodów (w tym kolekcja resoraków przedstawiająca wszystkie modele bolidów Formuły 1 firmy Ferrari) oraz inne samochody powiązane z włoskim przemysłem samochodów wyścigowych. Wystawa wprowadza też do innowacji technologicznych, z których część została przeniesiona z samochodów wyścigowych do modeli produkowanych seryjnie. 
Pojazdy cywilne Ferrari, produkowane od 1947 roku, znane ze swego wyszukanego stylu z domu Pininfarina, były i są symbolem luksusu. Ferrari korzystał również z designu innych projektantów, a mianowicie byli to Scaglietti, Bertone i Vignale.
Muzeum zostało otwarte w lutym 1990, a dodatkowa część budynku została otwarta w październiku 2004. Całkowita powierzchnia muzeum wynosi obecnie 2500 m2. Co roku Galerie Ferrari odwiedza około 180 000 gości. Wiele samochodów Ferrari najbardziej znanych w całej historii marki znajduje się w muzeum. Na dolnym poziomie muzeum znajdują się najstarsze pojazdy, przekroje silników, bolidy Formuły 1 oraz scena przedstawiająca boks serwisowy Formuły 1, a na górnym poziomie najnowsze modele.
Ferrari – włoski producent samochodów sportowych, przedsiębiorstwo założone zostało w 1938 roku przez Enzo Ferrari. Od 1947 roku produkuje auta marki Ferrari. W latach 1969 do 2016 należało do koncernu Fiata. W ramach tego koncernu, Ferrari znajdowało się w grupie Ferrari Maserati, która była niezależna konstrukcyjnie od pozostałych marek koncernu. 
Enzo Ferrari od 1929 roku prowadził stajnię wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari i osiągał znaczne sukcesy w wyścigach samochodowych. Stosunkowo niewielkie silniki 8- i 12-cylindrowe w układzie V, odznaczające się wysokimi osiągami oraz specyficznym brzmieniem i piękny wygląd czynią wozy Ferrari obiektem pożądania. Od wielu lat głównymi konkurentami marki Ferrari są produkty Porsche i Lamborghini.
Tags: , ,

Kontakt

Tu skontaktujesz się najszybciej ...


NAPISZ

Śledź mnie w Social Media


copyright © created by Adam Zdunek [2018]

Search