miasto w zachodnim Maroku, w regionie Marrakesz-Safi, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.
miasto w zachodnim Maroku, w regionie Marrakesz-Safi, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.
wodospad na rzece Wadi Uzud w Maroku, ok. 150 kilometrów na północny wschód od Marrakeszu, w pobliżu miejscowości Azilal w Atlasie Średnim.
miasto w północnym Maroku, w regionie Fez-Meknes, na przedpolu Atlasu Średniego, na wysokości ok. 530 metrów. W 2014 roku liczyło ok. 520 tys. mieszkańców.
miasto w zachodnim Maroku, u podnóża Atlasu Wysokiego, na wysokości ok. 460 m n.p.m. W 1985 roku medyna w Marrakeszu została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
miasto w północnym Maroku, siedziba administracyjna regionu Fez-Meknes. Duży ośrodek gospodarczy i turystyczny, a także centrum religijne. W 1981 medyna w Fezie została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
stolica Maroka, miasto położone w zachodniej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim, przy ujściu rzeki Bu Rakrak. Rabat jest ważnym centrum turystyki. W mieście znajduje się ważny port morski i węzeł komunikacyjny z międzynarodowym portem lotniczym.
miasto w południowym Maroku, port nad Oceanem Atlantyckim. Międzynarodowy port lotniczy, 10 kilometrów piaszczystych plaż oraz średnio 300 słonecznych dni w roku sprawia, że Agadir jest najpopularniejszą nadmorską miejscowością wypoczynkową w Maroku.
stanowisko archeologiczne w północnym Maroku, niedaleko miasta Meknes. Zachował się tu rozległy kompleks ruin rzymskiego miasta – starożytnej stolicy Mauretanii Tingitana – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
miasto w zachodnim Maroku, nad Oceanem Atlantyckim. W 2014 roku liczyło ok. 3,4 mln mieszkańców, co czyni je największym pod względem liczby ludności miastem w kraju oraz całym Maghrebie.